( 1 Ürün ) Siirt Fıstığı ( 1 Ürün )
Markalar
Fiyat
70₺ - 71₺

Siirt Fıstığı Çeşitleri

 

Özenle seçilmiş, lezzetli ve ilk günkü tazeliğini koruyan onlarca farklı kuru meyve ve kuruyemişi kullanıcılarına ulaştıran Ünal Kuruyemiş’in hem atıştırmalık saatlerinin hem de tatlıların baş tacı olan ürünlerinin biri de Siirt fıstığı çeşitleridir. Türkiye, fıstık üretiminde önemli ülkelerden biridir. Özellikle Gaziantep ve Siirt şehirleri öne çıkar. Türkiye’de Antep fıstığı, kaju fıstığı ve yer fıstığı gibi bir çok çeşidi olan fıstık çerezinin bitkilerinin botanik familyasında birbiriyle bir bağı yoktur.

 

Siirt fıstığı, Antep fıstığı familyasındandır. Daha çok bilinen Antep fıstığına göre daha iri, tombul ve açık renklidir. Kendine has aroması, iriliği nedeniyle Siirt fıstığına olan talep her geçen gün artış gösterir. ‘Yeşil Altın’ diye de anılan Siirt fıstığı, Siirt ili ve çevresinde yetişmektedir ve adını da buradan alır. Hem fiziksel görünüşü hem de tat olarak diğer fıstıklardan ayrılan Siirt fıstığının bu kadar lezzetli ve ayrıcalıklı olmasını sağlayan şey, Siirt bölgesinin iklimidir.

 

Fıstık bitkisi, genellikle sıcak iklimi sever. Siirt iklimi de, diğer illere göre daha sıcak ve kurak olur. Ayrıca diğer illere göre nem miktarının çok az düzeyde olması nedeniyle, Siirt fıstığının olgunlaşması için ideal ortam oluşur. Siirt fıstığı, çiğ olarak ve kuru olarak iki farklı şekilde tüketilir. Eylül ayında hasadı yapılan Siirt fıstığının ağaçtan ilk toplandığındaki taze kırmızı kabuklu hali çiğ olarak adlandırılır ve bu şekilde kurutulmadan, kavrulmadan da tüketilebilir.

 

Toplandıktan sonra bir hafta kurutulur ve bu sırada kabuğu çıtlatma denilen şekilde kendiliğinden açılır. Tuzla karıştırılan Siirt fıstıkları kavrularak kuru fıstık olarak da tüketilir. Farklı damak tatlarına hitap eden bu iki çeşitte kullanıcılar tarafından çokça tercih edilir. İri gövdesi ve geniş ağzı sayesinde açılması ve tüketilmesi daha kolay olan Siirt fıstığını mutlaka denemelisiniz. Naturel ürünleri, uygun fiyatla tercih eden kullanıcıların ilk tercihi olan Ünal Kuruyemiş’in hava almayan, nemi önleyen ve ürünün ilk günkü tazeliğini koruyan paketleriyle ‘Siirt Fıstığı’nı siz de tadabilirsiniz.

 

Her Gün Siirt Fıstığı Yemeniz için 9 Neden

 

  • İçerisinde A, E, B, C, B1 ve B6 olmak üzere çeşitli vitaminler bulunduran Siirt fıstığından, 100 gramlık bir porsiyon tükettiğinizde vücudunuzun günlük; protein, B1 vitamini ve fosfor ihtiyacının %35’ini karşılar.

 

  • Günde 10-12 adet yenilen fıstık, insan vücudunun günlük yağ ihtiyacının tamamını karşılar. Fakat bunlar vücut için sağlıklı ve ihtiyacı olan yağlardır. 100 gram Siirt fıstığı 500 kalori, 15 gram protein, 12 gram karbonhidrat, 58 gram yağ, 8 gram fiber içerir. .

 

  • Cilde iyi gelir; Küçük bir vitamin deposudur. Vitaminler ve protein bakımından oldukça zengin içeriğe sahiptir. Cildin yenilenmesini ve onarılmasını sağlayan bolca E Vitamini, B ve C vitaminleri içerir.

 

  • Kalp dostudur; İçerdiği yüksek miktarda doymamış yağ asitleri sebebiyle kalp sağlığınızı korur. Ayrıca kolesterol seviyesini düşürür ve muhtemel kalp hastalıkları riskini azaltır.

 

  • İltihap sökücüdür; Düzenli tüketimle akciğerde var olan iltihapların giderilmesinde oldukça etkilidir. Varsa göğüs ağrılarını hafifletir, yumuşatır. Öksürüğün giderilmesine yardımcı olur.

 

  • Kemik gelişimi sağlarİçerdiği zengin kalsiyum oranıyla kemik sağlığınız ve gelişimi açısından oldukça etkilidir. Gelişmekte olan çocuklarınıza düzenli olarak tükettirebilirsiniz. Kemik gelişimlerine katkısı olacaktır.

 

  • Saf enerji kaynağıdır; yağ oranıyla vücuda enerji verir, yorgunluğu giderir. Dinç ve zinde hissetmenizi sağlar. Bedeni ve zihni kuvvetlendirir. Kansızlığa iyi gelir; Anemi hastalığının önlenmesinde de oldukça faydalıdır. 

 

  • Şekeri dengeler; Yüksek lif içeriğiyle insülin direncini düşürür, kandaki şekeri dengeler. Mide zarını korur ve asit oranını dengeler. Bağırsak florasanı koruyarak sindirimi rahatlatır böylelikle hazımsızlık ve şişkinlik hissini azaltır.

 

  • Kilo kontrolü sağlar; yağsız protein içeriğiyle kilo aldırmaz ve tokluk hissi verir. Tadı ve görünümüyle oldukça aranan bu fıstık türü, düşük kalorisi, kolesterol düşürücü ve zayıflatıcı özellikleriyle diğer fıstık türlerinden ayrı bir yere sahiptir.

 

Siirt Fıstığı Fiyatları Nedir?

 

Amacı ulaşılabilir makul fiyatlarla, natürel, katkısız ve lezzet dolu ürünler sunmak olan markamız, herkes tarafından satın alınabilir fiyatlarla hizmetinizdedir. Sağlıklı ve kaliteli ürünleri kullanıcıyla buluşturan Ünal Kuruyemiş, kullanıcılar tarafından sevilen ve zevkle tüketilen, özenle seçilmiş en iyi ürünleri tüketicilere ulaştırır. Farklı damak tatlarının, eğlenceli toplantıların ve tariflerin eşlikçisi olan onlarca kuruyemiş çeşitleri bulunur ve fiyatları bu çeşitliliğe göre değişkenlik gösterir.

 

Siirt fıstık fiyatı, paket gramajına ve ürünün işlenmesine göre farklılık gösterir. Çiğ ya da kavrulmuş olarak tüketebileceğiniz Siirt fıstığını isterseniz çiğ alarak siz de evinizde kavurabilirsiniz. Siirt fıstığı ve tüm çerezlerinizi keten ve jüt bez içerisinde ya da ağzı hava almayan cam kavanozlarda uzun süre taptaze saklayabilirsiniz. Birinci derece, ikinci derece ve üçüncü derece kalite sınıfları olan Siirt fıstığının her bir derecedeki ürünleri farklı amaçlarla kullanılmaktadır. Bu kalite sınıfları, ürünün fiyatını belirleyici en önemli etkenlerdendir.

 

İkinci ve üçüncü derece fıstıklar genelde fıstık ezmesi ya da pastane ürünlerinde kullanılır. Tatlı tariflerinizde ya da ev yapımı fıstık ezmesi hazırlamak istiyorsanız daha düşük maliyetli bu ürünleri tercih edebilirsiniz. Evde fıstık ezmesi hazırlarken ekstra yağ kullanmanıza gerek yoktur. Siirt fıstığının yararlı yağlarıyla hem kilo aldırmayan hem de içeriğini bildiğiniz güvenli tarifler elde edebilirsiniz.

 

Doğrudan tükettiğiniz, keyifli sohbetlerinizin eşlikçisi Siirt fıstığında birinci sınıf Siirt fıstığı tercih edebilirsiniz. İri taneleri ve kolay açılabilen ağzı ile Siirt fıstığı kullanıcılar tarafından çok sevilir ve tercih edilir. Herkesin ulaşabileceği bütçeye uygun fakat kaliteden ödün vermeden birinci sınıf kuruyemişler sunan Ünal Kuruyemiş sayfamızdan tüm ürünlerimizi inceleyerek kolaylıkla satın alabilirsiniz.

 

Türkiye’nin her yerine teslimat olanağı, belirli miktar üzerindeki siparişlerde ücretsiz kargo imkanından faydalanabilirsiniz.. Siparişleriniz teslim edildiğinde ve hava almayan paketi açtığınızda hala ilk günkü tadını ve tazeliğini koruyor olur. Güvenli ve keyifli alışveriş deneyimi hedefleyen Ünal Kuruyemiş’te istediğiniz ürünü arama çubuğuna yazarak daha hızlı bulabilirsiniz. Ünal Kuruyemiş Siirt fıstığı çeşitlerini sayfamızda bulabilir, uygun fiyatlar ve avantajları değerlendirebilirsiniz..

 

Her gün kendiniz ve ailenizin güvenle tüketebileceği lezzet bombası olarak tanımlanan Ünal Kuruyemiş Siirt fıstığı faydaları ve farklı fıstık çeşitleri bölümlerini inceleyerek değişik gramajlarda sipariş verebilirsiniz. Yeni bir tarifte kullanmak ya da uygun fiyat avantajıyla Siirt fıstığı tatmak istiyorsanız, siz de sayfamızdaki ürünleri inceleyebilir ve koşulsuz şartsız kolay iade imkanıyla hemen satın alabilirsiniz.

 

 

 

Devamını Göster
Ürün Başarıyla Sepetinize Eklenmiştir
Whatsapp