FRANCHISE BAŞVURU FORMU

Meyve Cipsi Çeşitleri

Gün içerisinde, akşam televizyon karşısında ya da en sevdiğiniz dizinin yanında lezzetiyle damaklarınızı şenlendiren atıştırmalıklar olmazsa olmazınız mı? Kendinizi ödüllendirmeyi seviyor musunuz? Ama tüm bunları yaparken de kilo almak istemiyor, sağlıklı hayat çizgisinin içerisinde kalmak istiyorsanız size mükemmel bir haberimiz var. Son dönemlerde adından sıkça söz ettiren, hem büyüklerin hem de küçüklerin sevgilisi haline gelen meyve cipsleri tüm beklentilerinize cevap veriyor. Sağlınızı kötü etkileyecek yağlar olmadan ağzınızı tatlandırmak için bir paket meyve cipsi yeterli olacaktır.

 

Meyve Cipsi Nedir?

Meyve cipsi son yıllarda sıkça bahsi geçen, sağlıklı atıştırmalık kategorisinde yer alan ve ulaşılması hayli kolay olan bir atıştırmalık türüdür. Özenle toplanan meyvelerin, besin kaybı minimuma indirilip özel tekniklerle kurutulması sonucunda elde ediliyor. Bu aşamalardaki özen sayesinde meyveler besin değerinden ve lezzetlerinden hiçbir kayıp yaşamadan soframızdaki yerini alıyor. Gelişen teknoloji istenilen sonuca kolayca ulaşılmayı da sağlıyor. Suyu buharlaşan meyve içerisinde kalan öz protein, vitamin, mineral ve karbonhidrat açısından zengin bir hale geliyor. Doyurucu besin içeriği sayesinde meyve cipsleri hem diyetlerinizin hem de çocuklarınızın başkahramanı olmaya aday!

 

Neden Meyve Cipsi Tüketmeli?

Meyve cipsine yabancı olan ya da bu konuda tereddüt yaşayan pek çok kişi mevcut. Ancak meyve cipsinin diyetlerde, sağlıklı yaşam trendlerinde ve dengeli beslenme programlarında sıkça karşımıza çıkmasıyla hayatımıza dâhil etmemiz gereken önemli detaylardan biri olduğunu görüyoruz. Hem cips yemeyi seven hem de sağlığından ödün vermek istemeyen bireyler için mükemmel bir fırsat olan meyve cipsleri aynı zamanda pek çok tarifi de renklendirmekte hayli başarılı. Meyve yemeyi sevmeyen çocukların anneleri içinse kaçırılmayacak bir fırsat. Ayrıca kuru yapısı ve kapladığı alan açısından gün içerisinde çantalarda taşınması da çok kolay. Ara öğün vakitlerinde keyifle tüketilebilen meyve ciplerinin zengin besin içeriği neden meyve cipsi tüketmeli sorusunun ise en temel cevaplarından. Tüm bunların yanı sıra mevsiminde taze taze toplanmış ve ardından kurutulmuş meyveleri mevsimi geçse dahi ilk gün ki bulabilirsiniz. Zamansızlığın en güzel hali olan meyve cipsleriyle şimdi öğünler çok daha renkli!

 

Meyve Cipsi Nasıl Saklanır?

Kuru meyve cipsleri yapısı gereği nemli ortamlardan hoşlanıyor. Eğer nemli bir ortamda cipsinizi bırakırsanız orijinalliğini kaybetmesine neden olabilirsiniz. Bu yüzden ağzı sıkıca kapatılmış, cam bir kavanozun içerisinde saklanması en uygun yöntem olabilir. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken önemli bir diğer husus ise kuru meyvenin saklandığı kavanozun çok fazla ışığa ve güneşe maruz kalmamasıdır. Mutfak dolabınızın içerisinde, kuru ve serin bir alanda meyve cipslerinizi rahatlıkla uzun süre muhafaza edebilirsiniz.

 

Meyve Cipsi Çeşitleri

Meyve cipsi çeşitlerinden bahsetmek demek, neredeyse tüm meyvelerden bahsetmek anlamına geliyor. Çünkü kurutma işlemi neredeyse tüm meyvelere uygulanabiliyor. Meyve cipsleri içerisinde en çok tercih edilen isimlerin başında ise kurutulmuş ananas, kurutulmuş kivi, kurutulmuş portakal, kurutulmuş elma ve kurutulmuş çilek geliyor. Adından sıkça söz ettiren diğer isimler ise şöyle; kurutuluş şeftali, kurutulmuş kavun, kurutulmuş karpuz, kurutulmuş armut, kurutulmuş limon, kurutulmuş mandalina ve kurutulmuş Trabzon hurması.

 

Meyve Cipsi Fiyatları

Kuru meyve cipsi fiyatları bütçenizi aşmayacak ve diyetlerinize istikrarla devam etmenize yardımcı olacak aralıklardadır. Ancak her meyve cipsinin farklı fiyatı olduğundan tek bir rakam aralığından bahsetmek mümkün değildir. Kuru meyve cipsi fiyatlarını öğrenmek için öncelikle tüketmek istediğiniz cips çeşidine ve miktarına karar vermeniz gerekiyor. Bunun ardından meyve cipsi fiyatları hakkında en doğru bilgilere ulaşabilirsiniz. 

Whatsapp